18.12.2012, úterý | Starší elévové

Z turnaje ve Chvaleticích 5. místo

V sobotu 15. prosince jsme se zúčastnili halového turnaje ve Chvaleticích pořádaném fotbalovým klubem z Přelouče. Na turnaji se představilo 8 mužstev v kategorii U11 a mladší. Hrálo se ve dvou skupinách, v první byly týmy: Přelouč, Velim, Nový Hradec, Světlá nad Sázavou a ve druhé: Kolín, Čáslav, Holice a Chrudim. Hrálo se na házenkářské branky, na jedné straně o zeď a na druhé se házely auty.

Turnaj jsme začali proti soupeři ze Světlé nad Sázavou. Od prvních vteřin jsme na soupeře sedli a nedovolili mu nic ve hře. Z množství šancí jsme však proměnili pouze jedinou a to zásluhou Radka Ledna. Snad i proto jsme nezvítězili, soupeř nám pokazil radost vstřeleným gólem 45 vteřin před koncem zápasu, což se v závěru ukázalo jako příčina nepostupu ze skupiny. Zápas skončil 1:1. Do druhého zápasu jsme změnili taktiku, jelikož nás čekal domácí tým Přelouče. V tomto zápase jsme soupeři nic nedovolili a zlepšenou hrou jsme ho porazili jasně 3:0. Do listiny střelců se zapsalo duo Karel a Andrýs, přičemž prvně jmenovaný skóroval dvakrát. Po dvou zápasech jsme měli čtyři body a čekal nás silný celek FC Velim. Zápas byl bojovný. Každý náš prohraný souboj byl velkou šancí soupeře, v brance nás naštěstí držel skvělým výkonem brankář David Gloser. Až tři minuty před koncem se při obraném odkopu soupeře z půlící čáry míč něšťastnou náhodou dostal za jeho záda, s tím však už nemohl nic udělat. Smolný gól. K postupu jsme potřebovali alespoň remizovat, tudíž jsme otevřeli hru, výsledkem však byl druhý gól v naší síti. Zápas jsme prohráli 0:2 a skončili tak třetí ve skupině.

Naším soupeřem v malém semifinále se stal tým Chrudimi, který skončil ve vedlejší skupině na posledním místě. Tento zápas byl spíše o motivaci kluků než o kvalitní hře. Také jsme odehráli nejhorší zápas v turnaji, ale zásluhou dobrých zákroků brankáře jsme ho dotáhli do penaltového rozstřelu. Díky dvěma chyceným penaltám Davida Glosera a proměněným kopům Andrýse a Kudrny jsme postoupili do boje o páté místo, kde byl naším soupeřem silný tým Holic. V tomto zápase jsme byli lepším týmem, dařila se nám kombinace a dobře jsme bránili. Za toto pěkné představení přišel mně a fanouškům dar v podobě dvou rychlých branek, o které se postarali Honza Karel a Filip Buchwald. Další šance jsme neproměnili a trestem byl obdržený gól snad po jediné chybě našeho brankáře v celém turnaji. Kluci se rázem báli o výsledek, ale svou bojovností udrželi hubenou výhru 2:1. Toto vítězství nás poslalo na celkové páté místo v turnaji.

.

Sestava FC Nový Hradec Králové: Gloser - Kořínek, Karmín, Kudrna, Kordač - Karel, Leden, Buchwald, Andrýs, Synek.

Konečné pořadí: 1. Kolín, 2. Čáslav, 3. Přelouč, 4. Velim, 5. Nový Hradec Králové, 6. Holice, 7. Chrudim, 8. Světlá nad Sázavou

Chválím hráče za bojovnost, nasazení v zápasech a diváky Nového Hradce za podporu našim klukům.

 

Jiří Vrabec

Přidáno: 18.12.2012, 13:55:32 Autor: Václav Vašata

23.5.2011, pondělí | Starší elévové

Fotografie ze zápasů starších elévů najdete v odkazu níže.

Odkaz na web
Přidáno: 8.6.2011, 14:05:18 Autor: Hana Dostálová

7.1.2009, středa | Starší elévové

Zde budou k vidění interní informace určené převážně hráčům a klubovým činovníkům starších elévů.

Přidáno: 7.1.2009, 19:34:18 Autor: Václav Vašata

<<< PŘEDCHOZÍ 1 2 3 4 5 6 7