A - mužstvo

Vysoka - FC NHK _1:3_podzim 2012
Clemsa s

První sousedské derby Vysoká n/L - FC NHK A 1:3. Dne 25/8/2012 a NHK dobyl Vysokou!! FK Vysoká n/L - FC Nový Hradec 1 : 3 (1 : 2) Sestava hostů: Sedláček - Lášek, Jindra M, Jindra J., Olšák M. (68" Drenko), Kašpar (46" Vopálka) ,Páter,Šmíd, Neppl, Kolář (88" Bergman), Jarotek

USV Gastern
Clemsa s

Fotbalová příprava se soupeřem z Rakouska FC Nový Hradec - USV Gastern 3 : 1 (1 : 0) Sestava domácích: Ondráček – Kotouček, Kašpar, Vavřina, Lang – Lášek, Ondrej, Bendig, Bonhard – Šmíd, Kolář Střídali: Sedlášek, Sajvera a Soukup Bývalý hráč novohradeckého kouče Vojtěcha Dlabáčka z doby jeho působení v hradecké Olympii Marek Veis nabídl sehrání přípravného utkání mezi celky Nového Hradce as USV Gastern, kde momentálně působí, v rámci soustředění rakouského týmu v Čechách. Zápas se uskutečnil na umělé trávě v Chudonicích a s přehledem jej řídil rozhodčí Petr Průcha. Domácí začali náporem, ale bez gólového efektu. Hosté posléze hru vyrovnali, ale ani oni nebyli v koncovce úspěšní. Ve 40. min napřáhl z dálky nový hráč novohradeckého týmu Martin Šmíd a otevřel skóre utkání. Poločas tak skončil 1 : 0. Vyrovnaná hra pokračovala i ve druhé půli. V 67. min domácí faulovali před vlastním pokutovým územím a z přímého kopu Marek Veis vyrovnal střelou k tyči na 1 : 1. Další příležitosti rakouského celku zůstal nevyužity nebo je zmařila novohradecká obrana. Největší příležitost měli hosté v 70. min, ale samostatný únik jejich hráče zlikvidoval brankář Sedláček. Nedáš – dostaneš platilo i tentokrát. V 85. min nalezl chytrou přihrávkou do brankového území Bendig Šmída a bylo to 2 : 1. Nejhezčí okamžik zápasu přišel v předposlední minutě, kdy Šmíd nůžkami přes hlavu z hranice pokutového území, střelou pod břevno, dosáhl hattricku 3 : 1. Odveta by se měla uskutečnit po jarní sezóně v Rakousku. /DL/